Sprawozdanie z apelu poświęconemu uchwaleniu Konstytucji 3 Maja.

W tym roku podobnie jak w roku poprzednim w naszej szkole obchodziliśmy kolejną, 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja. W dniu 30.04.2019r. akademię z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja zorganizowały klasy: 4a i 6 przy współpracy uczennic klasy 5a prezentując montaż słowno – muzyczny. Mottem przedstawienia było hasło: „Biało –  czerwono, dumnie
i narodowo”.

Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w której  przypomniano  najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. Informacje wzbogaciły wiedzę historyczną o tym ważnym  wydarzeniu patriotycznym. W trakcie występu zaśpiewano piosenki tematycznie związane z konstytucją: „Mazurek 3 Maja, „Jak długa w sercach naszych”. Natomiast uczennice z klasy 5a: Kinga Twardowska i  Karolina Dobroszek, przy udziale chórku, wykonały piosenkę „Ojczyzna ma”.

Na zakończenie wspólnie zaśpiewano hymn szkoły, a dyrektor szkoły podziękował za zorganizowanie akademii  nauczycielom odpowiedzialnym i uczniom biorącym udział.
Apel bardzo podobał się pozostałym uczniom i nauczycielom. Obudził uczucia patriotyczne wśród uczniów, a także w ciekawy sposób przedstawił wydarzenia historyczne.