Czwórka naszych uczniów zdobyła mandaty poselskie na XXV Sesję Sejmu i Młodzieży!

Kinga Szczecina, Hubert Koczur, Dawid Szczecina, Szymon Zaczyk, uczniowie kl.III c- gimnazjum, zdobyli mandaty poselskie na XXV Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, która 1 czerwca w Warszawie będzie obradować w Sejmie RP. Uczniowie zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez IPN, MEN, Kancelarię Sejmu RP. Temat tegorocznego konkursu brzmiał: „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”. Wybrali dwie postacie, które spełniały kryteria regulaminu a mianowicie: hrabiego Adama Stadnickiego i Jana Łobodzińskiego. Pracując w dwóch niezależnych zespołach wykonali szereg zadań:

  • opracowali biogramy wybranych przez siebie bohaterów;
  • utworzyli strony internetowe poświęcone: hrabiemu Adamowi Stadnickiemu i Janowi Łobodzińskiemu;
  • nagrali słuchowiska;
  • przeprowadzili lekcje w innych szkołach, przekazując wiedzę o tychże posłach II RP oraz czasach w których przyszło im żyć;
  • wykonali gazetki informacyjne, plakaty, ankiety, ulotki.

Wszystkie te działania zostały wysoko ocenione przez jury. ,,Drodzy Uczestnicy, gratuluję Wam dobrze zrealizowanego projektu. Podjęliście zróżnicowane działania, co stanowi plus Waszego projektu, podobnie jak wywiad ze świadkiem. Widać, że włożyliście dużo pracy w realizację zadań…”

,,Drodzy Uczestnicy, podjęte przez was działania są bardzo różnorodne, co jest dużym plusem projektu. W sposób poprawny napisaliście biogram oraz sprawozdanie. Stworzona przez Was strona internetowa jest przejrzysta i spełnia swoją rolę…”

Nagrodą jest dwudniowy wyjazd do Warszawy i udział w kolejnych już obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży – czekamy na ich relacje z pobytu w naszej stolicy!

Warto podkreślić, że gminę Nawojowa będzie reprezentować w sumie 8 posłów (czworo z Nawojowej, dwie uczennice z Frycowej i dwóch uczniów z Żeleźnikowej Wielkiej)

A tymczasem wszystkich zainteresowanych szczegółami odsyłamy do strony:

https://sdim.sejm.gov.pl/sdim_2019.nsf/results.xsp