Przedwakacyjne szaleństwa w świetlicy

Ostatnie dni czerwca były dla naszych Świetliczaków niezwykle emocjonujące. Pani Klaudia, w ramach pożegnania, które, ze względu na zaplanowane aktywności, trwało kilka dni, przygotowała eksperymenty, zabawy i małą niespodziankę. Podczas doświadczeń dzieci były zachwycone, bo obserwowały, jak mieszanka sacharozy i wodorowęglanu sodu, pod wpływem ciepła, przekształca się w imponujące węże – węże Faraona! 
Następnie podziwiały eksplozję piany, która na wszystkich zrobiła ogromne wrażenie. Zdziwienie wywołał eksperyment ze znikającym styropianem i jajkiem, które wpadło do butelki, pomimo że było dużo większe niż jej otwór oraz kwiatami, które zmieniły swą białą barwę po dodaniu barwników do wody, w której się znajdowały. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z suchym lodem, od których dzieci nie mogły się oderwać.
Kolejnym elementem naszych zajęć było tworzenie gniotków, tak uwielbianych przez dzieci. Tym razem użyliśmy do nich balonów, wody i kulek hydrożelowych. Dzieci mogły też dać upust swojej wyobraźni, tworząc kolorowe dzieła na świeżym powietrzu przy pomocy kredy. Rysunki ozdobiły nasze szkolne podwórko i wprowadziły nas w wakacyjny nastrój.
W ramach podziękowania za ten cudowny rok, dzieci otrzymały niespodziankę od Pani Klaudii – własnoręcznie zrobioną piniatę, która była wypełniona cukierkami.
Każdy uśmiech naszych uczniów podczas zajęć motywuje nas do wdrażania kolejnych pomysłów i jest najpiękniejszym podziękowaniem za czas spędzony na przygotowaniach! Dziękujemy im za to i życzymy udanych wakacji!