EXPLODING BOX czyli magiczne prezenty dla naszych Dziadków wykonane na świetlicy szkolnej!

Czy na świetlicy jest nudno i nic się nie dzieje? Nasza szkoła skutecznie walczy z tym stereotypem. Przygotowując zajęcia zawsze staramy się wziąć pod uwagę zainteresowania naszych podopiecznych, by oprócz podstawowych kwestii, czyli opieki, pomocy w nauce czy chwili wytchnienia po lekcjach, zapewnić im interesujące zajęcia, w których chętnie uczestniczą, a które sprzają ich rozwojowi. Podczas zabawy przemycamy wiadomości na konkretny temat, które poszerzają wiedzę i horyzonty naszych uczniów oraz rozwijają ich zdolności i umiejętności.
Zbliża się ważny dzień dla naszych Babć i Dziadków. Przez ostatnie dni Świetliczaki pracowały nad małym upominkiem dla nich. Jednak nie była to tak do końca zwykła praca plastyczna. Dzieci stworzyły świeczniki z gliny. Zadanie to wymagało od nich kreatywności, skupienia i cierpliwości. Zabawy z gliną to jeden z elementów sensoplastyki. Uczniowie ćwiczyli koordynację, motorykę małą, zdolność planowania przestrzennego. Zajęcia z gliną pozwalają pozbyć się stresu i napięcia, ponieważ stworzenie czegoś z tego materiału wymaga siły. Na koniec Świetliczaki stworzyły własne ozdobne opakowania tzw. exploding box, które własnoręcznie ozdobiły. Drodzy dziadkowie, możecie być pewni, że dzieci włożyły w te upominki całą miłość do Was!