„OJCÓW NASZYCH OBYCZAJEM”

„OJCÓW NASZYCH OBYCZAJEM” – VIII Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy, który odbył się 20 grudnia 2023 roku w nowym budynku GOK-u.
I etap konkursu polegał na wykonaniu gwiazdy kolędniczej oraz przystrojeniu choinki w tradycyjne ozdoby tj. światy, łańcuchy, gwiazdki, orzechy. II etap konkursu sprawdzał wiedzę na temat dawnych, ale wciąż żywych polskich tradycji i obrzędów przypadających na okres od 30 listopada (św. Andrzeja) do Środy Popielcowej. Natomiast III etap konkursu to wykonanie jednej z siedmiu kolęd i pastorałek (wylosowanej przez uczniów w dniu konkursu).
Jury, pod przewodnictwem Pana Wójta, dr. inż. Stanisława Kiełbasy, musiało podjąć trudną decyzję i wyłonić zwycięzców.
Reprezentacja naszej szkoły, w składzie: Klaudia Pawlik (VIIb), Stanisław Kłębczyk (VIIb), Emilia Sroka (VIa), Martyna Sochaj (VIa), Julia Janisz (VIa), Paweł Kłębczyk (Va), Julia Sroka (Vb), Alicja Chebda (IVb) godnie i z bardzo dużym zaangażowaniem brała udział w tym konkursie i zajęła zaszczytne III MIEJSCE spośród wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Do konkursu uczniów przygotowała nasza kadra pedagogiczna: p. Marta Pres, p. Ewelina Kleszcz oraz p. Marta Jurczak. Dziękujemy również wszystkim uczniom, którzy wykonali ozdoby choinkowe pod opieką p. Moniki Kłap, a także Martynie Jurczak z klasy VIII za piękne ozdoby z opłatka.
GRATULUJEMY