WYCIECZKA KLAS IV

5 października klasy IV wybrały się na wycieczkę do wioski indiańskiej „FORT WAPITI” w Zalasowej. Spotkaliśmy się o godz. 7.00. z parkingu przy kościele w Nawojowej. Mimo chłodu, wszyscy w doskonałych humorach ruszyliśmy na spotkanie z przygodą.

Około godz. 9.00. dotarliśmy do celu naszej wyprawy i rozpoczęliśmy zabawę. Czekało na nas dużo atrakcji. Zaczęliśmy od zwiedzania indiańskiego tipi i prezentacji eksponatów (XIX wieczne stroje, broń, instrumenty muzyczne, sprzęty domowego użytku) oraz opowieści p. Darka, który spędził wśród Indian pewien czas. Następnie przystąpiliśmy do zabawy i rywalizacji. Strzelaliśmy z łuku, rzucaliśmy włócznią i graliśmy w rzutki. Braliśmy udział w indiańskim połowie ryb, wyścigu węży oraz pokonaliśmy tor przeszkód.

Po aktywności fizycznej nadszedł czas na warsztaty, podczas których wykonaliśmy naszyjnik z koralików i drewniany krążek z tropem wilka. Po wszystkich atrakcjach zjedliśmy pieczoną kiełbasę i kupiliśmy pamiątki. Na zakończenie pobytu nauczyliśmy się tańca aligatora z plemienia Irokezów, pożegnaliśmy się i ruszyliśmy w drogę do domu.

Spędziliśmy wspólnie czas w miłej atmosferze, w doskonałych nastrojach.