Ogłoszenie przed egzaminem dla ósmoklasistów

 DRODZY UCZNIOWIE KLAS ÓSMYCH!

Przed Wami bardzo ważne dni: 16 – 18 czerwca 2020 r. –  EGZAMIN

Przyszło Wam przygotowywać się do niego w niezwykłych, można powiedzieć nienormalnych warunkach. Bo nie jest normalnością  pusta i cicha szkoła, zwyczajowo pełna uczniowskiego gwaru.

Mam nadzieję, że jednak pożytecznie spędziliście te miesiące i dołożycie , ze swojej strony wszelkich starań, by egzaminy napisać jak najlepiej.

Bądźcie ambitni, nie poddawajcie się przeciwnościom, nie rezygnujcie z udzielania odpowiedzi na żadne z pytań !

Będziecie już po bierzmowaniu, nie wstydźcie się poprosić   Ducha Świętego, który był Wam dany  i błogosławionej s. Julii Rodzińskiej o pomoc.

Na koniec proszę jeszcze o uwzględnienie następujących zasad:

  1. Na egzamin uczniowie przychodzą każdorazowo pomiędzy godz. 8.15.- 8.30.
  2. Przed wejściem ma teren szkoły obowiązuje zakrycie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.
  3. Zabronione jest przynoszenie urządzeń telekomunikacyjnych, zaznaczam, nie będą one deponowane od uczniów, jeżeli ktoś przyniesie np. telefon, będzie musiał zostawić na zewnątrz na własną odpowiedzialność.
  4. Każdy uczeń zaopatruje się w czarny długopis (ewentualnie zapasowy) i krótką linijkę. Nie będzie możliwości pożyczania sobie nawzajem tych przyborów.
  5. Można zabrać ze sobą niewielką buteleczkę wody, którą należy postawić na podłodze przy stoliku.
  6. W celu zachowania koniecznych odstępów, na salę gimnastyczną uczniowie będą wpuszczani dwoma wejściami – klasa A bliżej szkolnego korytarza , klasa B bliżej wyjścia na boiska szkolne.
  7. Po zajęciu miejsca przy stoliku, uczeń może ściągnąć maseczkę, ewentualne wyjście do toalety wymaga jej ponownego nałożenia.
  8. Podczas pisania egzaminów obowiązuje zasada samodzielności, niezakłócania przebiegu egzaminu w jakikolwiek sposób, pod rygorem usunięcia z sali.
  9. Po zakończeniu uczniowie pojedynczo opuszczają salę i szkołę i nie gromadzą się przed budynkiem szkolnym. Swoje naturalne emocje związane z egzaminem „okazują” z zachowaniem dystansu sanitarnego lub na społecznościowych forach.

Jacek Musiał