SZANOWNI PAŃSTWO NAUCZYCIELE ORAZ RODZICE UCZNIÓW ! DRODZY UCZNIOWIE !

Już wiemy, że szkoły będą zamknięte na kolejne tygodnie, aż do Świąt Wielkanocnych. Wszyscy musimy zaakceptować obecną sytuację, nie tracić czasu na zbędne dywagacje i mądrze przystąpić do realizacji powierzonych nam zadań.

Po dwóch tygodniach dysponujemy już pewnymi doświadczeniami  w zdalnym nauczaniu, teraz trzeba dołożyć wszelkich starań, aby uniknąć popełniania  błędów. Priorytet to: Bezpieczeństwo uczniów i ich możliwości psychofizyczne.

Dlatego,  zwracam się ponowie do Państwa Nauczycieli –    bardzo proszę o rozważne i odpowiednie – stopniowe  „dawkowanie” materiałów (zwłaszcza zadań i poleceń) przekazywanych Uczniom, abyśmy uniknęli zarzucenia Ich lawiną różnorakich tekstów i nieprecyzyjnych oczekiwań.  Wykażmy empatię i spójrzmy na sytuację od strony Uczniów, przeanalizujmy, ile czasu potrzeba będzie na wykonanie tych wszystkich zadań w ciągu jednego dnia. Rzeczą absolutnie niedopuszczalną jest wykraczanie poza czasowe ramy nauki w danym dniu,  w którym uczeń przebywałby  w szkole. Nie można także   zobowiązywać ucznia do nauki  w późnych godzinach popołudniowych. Wszystko powinno zakończyć się do godz. 16.00.

Rodziców proszę o pomoc formalną i techniczną swoim dzieciom, o zabezpieczenie Im miejsca do nauki we właściwej porze i cichym, spokojnym miejscu. Równocześnie proszę zwrócić uwagę na konieczność ograniczenia korzystania z komputera i internetowe bezpieczeństwo. Proszę o dopilnowanie, by po godz. 21.00 dzieci nie spędzały już czasu przed komputerem, przy telefonie – mamy takie sygnały. Skutkuje to często niedospaną nocą i zmęczeniem w  dniu następnym.

To Wy Rodzice decydujecie, o której godzinie Wasza pociecha powinna rozstać się z internetem !

Drodzy Uczniowie ! Powstała sytuacja wymaga od Was   dużo więcej odpowiedzialności i dojrzałości. Niedogodności w takim samym stopniu dotknęły Was , jak i dorosłych. Wszyscy jesteśmy równi wobec tego paskudnego koronowirusa. Wykorzystajcie ten czas mądrze. Nie przypadkowo jesteśmy w okresie wielkiego postu. Można powiedzieć, że uczestniczycie w wielkim ( choć bardzo smutnym  a nawet tragicznym w skutkach) wydarzeniu o charakterze globalnym. Jesteśmy , wraz z Waszymi Rodzicami, dla Was.    Jeżeli macie jakieś problemy, kontaktujcie się z Nauczycielem przedmiotu lub Wychowawcą.

                                                             Wszyscy jesteśmy w jednej drużynie !

Życzę zdrowia i wewnętrznego pokoju

                                                                                           dyr. szkoły Jacek Musiał