SZANOWNI PAŃSTWO NAUCZYCIELE ORAZ RODZICE UCZNIÓW! DRODZY UCZNIOWIE!

Od tygodnia znaleźliśmy się w nowej i zaskakującej  sytuacji. Nikt nie mógł jej przewidzieć, więc wszyscy jesteśmy trochę zdezorientowani. Niektórzy ( wiemy, którzy) początkowo przeżywali euforię, przypuszczając, że trafiły się dodatkowe ferie.  Jednakże niemal w tej samej chwili, pojawiła się refleksja, że to nie jest takie proste a kwestia bezpieczeństwa naszego  życia i zdrowia, z powodu zagrożenia epidemicznego,   dotyczy każdego z nas.

Wszyscy „jedziemy na tym samym wózku”,  chcielibyśmy więc, by ta nasza podróż przez życie,  dalej przebiegała w miarę bezpiecznie i odpowiedzialnie. Dlatego naszą powinnością jest podjąć stojące przed Nami wyzwania, z rozwagą, ale i konieczną do działania energią a nawet entuzjazmem, by  odnaleźć się  w nowej rzeczywistości.

Ta nowa rzeczywistość to oczywiście „zdalne nauczanie”, coś, co jeszcze tydzień temu było czystą teorią a co od kilku dni staje się szkolną praktyką. Uczymy się tego „na żywo”,  od razu ćwicząc w codziennej praktyce.

Dlatego,  zwracam się teraz do Państwa Nauczycieli –    bardzo proszę o rozważne i odpowiednie – stopniowe  „dawkowanie” materiałów przekazywanych Uczniom, abyśmy uniknęli zarzucenia Ich lawiną różnorakich tekstów i nieprecyzyjnych poleceń.  Lepiej mniej a dokładniej, spójrzmy na to także od strony Uczniów, obliczmy, ile czasu potrzeba będzie na wykonanie tych wszystkich zadań.

Rodziców proszę o pomoc formalną swoim dzieciom, o zabezpieczenie Im miejsca do nauki we właściwej porze i cichym, spokojnym miejscu. Równocześnie proszę zwrócić uwagę na konieczność ograniczenia korzystania z komputera i internetowe bezpieczeństwo. Konieczne są  oczywiście przerwy na „dotlenienie  się” młodego umysłu (spacer, pobyt na polu, ale tylko  INDYWIDUALNY).

Uczniów proszę , by po pierwszych radościach, pomyśleli „dalej” i z motywacją wewnętrzną, stopniowo, nie biorąc wszystkiego na jeden dzień, przystąpili do wykonywania zadań i poleceń. Jeżeli będziecie mieć jakieś problemy, kontaktujcie się z Nauczycielem przedmiotu lub Wychowawcą.

                                          Wszyscy jesteśmy w jednej drużynie !

  Wszystkim życzę zdrowia, Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem naszej Patronki

                                                                                           dyr. szkoły Jacek Musiał