Życzenia świąteczne Boże Narodzenie 2019

„Mario, czy już wiesz, kim okaże się Twój syn, Twój mały chłopiec? Mario, czy Ty wiesz, że te stópki dwie po wodzie będą kroczyć? Czy Ty wiesz, że ta mała dłoń, powstrzyma wielki wiatr, Że dałaś życie Temu, kto Tobie życie dał?

Mario czy Ty wiesz, że pewnego dnia, przywróci wzrok ślepemu? Mario czy już wiesz, że Twój synek ma wybawić nas od złego? Czy Ty wiesz, że Twój chłopiec już niebiańskie ścieżki zna? Że patrząc w jego oczy, najświętszą widzisz twarz?

Ślepemu wzrok, głuchemu dźwięk, zmarłemu życia dar. Chromemu krok, niememu pieśń, przynosi Chrystus Pan!”

To słowa pastorałki tak bardzo współgrające z naszą codziennością. Dlaczego? Otóż dzisiejszy dzień ma nam uświadomić,  jak ważne są takie wspólne momenty, kiedy możemy podzielić się opłatkiem i życzyć sobie błogosławionych świąt.  Musimy jednak pamiętać  o tym, aby przeprosić siebie za niewiarę, za pokusy do złego, za marnowanie czasu itp. Trzeba wiedzieć o tym, że łamiąc się opłatkiem, musimy mieć czyste intencje, inaczej wprowadzimy do swojego życia  chaos.

Dziś pomyślmy o tym, czego pragniemy w swoim życiu, czy tego, co prawdziwe, uczciwe, czy zaś tego, co plastikowe, sztuczne, nieszczere?

Karmiąc swoją duszę kłamstwem, stajemy się niegodni pokłonienia się Jezusowi tak jak niegodnym był Herod.

Dzisiaj, w tym okresie przedświątecznym  warto sobie uświadomić, że zawsze jest czas na zmianę, aby stać się apostołem Jezusa na ziemi, czyli  tym, który przynosi innym dobrą nowinę.

Boże Narodzenie to święta miłości. To też czas, który spędza się z bliskimi sercu i to powinno być w tym momencie najważniejsze …To czas spędzony z Jezusem w sercu. Wówczas  w Nowym 2020 Rok będzie możliwe, aby:

 zobaczyć świat, który podaje rękę, a nie depcze,
uwierzyć w człowieka, który podnosi, a nie odwraca wzrok. Będzie możliwe o wiele więcej, jeśli uwierzysz w Boże Narodzenie.

Zatem, pamiętaj o tym, aby  każdym momencie wysyłać w świat promienie szczęścia, a kiedy jest  źle, bądź  wsparciem i pocieszeniem dla smutnych, zawiedzionych, czy przegranych.

Życzę Ci tego, aby  każde drzwi stały dla Ciebie otworem i  kiedy w nich stoisz, byś nigdy nie usłyszał „przyjdź później”.

Szczęśliwych błogosławionych świąt dla każdego z Was i Waszych Rodzin.

Dziękujemy za wspólną modlitwę, kolędy i opłatek!
Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom i Przyjaciołom Szkoły