VOCABULARY MASTER – PO RAZ OSTATNI !

Dnia 24 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się finał VI Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego Vocabulary Master, w którym uczniowie klas 3 gimnazjum ze szkół podstawowych nr 1 i nr 2 w Kamionce Wielkiej oraz szkoły podstawowej w Nawojowej mogli zaprezentować swoje zdolności językowe rozwiązując test z zakresu słownictwa obowiązującego w klasach 1-3 gimnazjum. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

WYNIKI:

I miejsce – Dawid Szczecina (SP Nawojowa)
II miejsce – Michał Szabla (SP Nawojowa)
II miejsce – Filip Oleś (SP nr 1 Kamionka Wileka)|
wyróżnienia: Sylwia Grybel (SP nr 1 Kamionka Wielka), Noemi Grieble (SP Nawojowa), Anita Hebda (SP nr 2 Kamionka Wielka), Martyna Kocemba (SP nr 2 Kamionka Wielka), Justyna Surma (SP nr 2 Kamionka Wielka), Grzegorz Kociołek (SP Nawojowa), Katarzyna Michalik (SP Nawojowa)

W tym roku uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się wysokimi wynikami:

I miejsce – Dawid Szczecina 3C
II miejsce – Michał Szabla 3C
wyróżnienia: Noemi Grieble (3d), Katarzyna Michalik (3c) , Grzegorz Kociołek (3a)

Pożegnanie z Konkursem Vocabulary Master

Po zaakceptowaniu pomysłu na Vocabulry Matster i wsparciu przez Panią Dyrektor mgr Dorotę Gryzło nauczycielki języka angielskiego p. Dominika Piątkowska-Haptaś i Anna Studzińska mogły wdrożyć w życie pomysł na konkurs sprawdzający znajomość słownictwa na poziomie gimnazjum. W organizację i przygotowanie konkursu włączyły się również inne nauczycielki języka angielskiego: p. Beata Chronowska, p. Anita Krogulska, Katarzyna Morańska a w ostatnich dwóch edycjach p. Marta Jurczak.

I Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Vocabulary Master odbył się 23 maja 2013 roku w Publicznym Gimnazjum w Nawojowej. W konkursie udział wzięli uczniowie klas trzecich z: Zespółu Szkół nr 2 w Kamionce Wielkiej, Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Kamionce Wielkiej, Gimnazjum im.por.Andrzeja Buchmana ps.”Korsak” w Barcicach oraz Publicznego Gimnazjum w Nawojowej. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością słownictwa z zakresu 15 tematów obowiązujących na egzaminie gimnazjalnym. Przez kolejne lata konkurs był dla uczniów motywacją do poszerzenia wiedzy z zakresu słownictwa z języka angielskiego oraz formą powtórzenia przed egzaminem gimnazjalnym. Jedni uczniowie próbowali swoich sił mierząc się z zadaniami konkursowymi, inni pomagali w organizacji konkursu. Z roku na rok konkurs cieszył się coraz większym zainteresowaniem a kontynuacja organizowania konkursu po włączeniu Gimnazjum do Szkoły Podstawowej była możliwa dzięki uprzejmości Pana Dyrektora mgr Jacka Musiała.

Nasza przygoda z Vocabulary Master kończy się wraz ukończeniem szkoły przez ostatnie klasy gimnazjum. 31 maja 2019 odbyła się ostatnia – 6 edycja konkursu czyli VI Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Vocabulary Master.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym konkurs doczekał się tylu edycji i takiego zainteresowania:

  • Podziękowania dla Dyrekcji Publicznego Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej

w Nawojowej

  • Podziękowania dla nauczycieli języka angielskiego pomysłodawców i organizatorów konkursu
  • Podziękowania dla uczniów, którzy chętnie brali udział w konkursie (poświęcając swój czas nauce i przygotowaniom oraz stając do rywalizacji ze swoimi rówieśnikami z innych szkół)
  • Podziękowania dla uczniów pomagający przy organizacji konkursu oraz tworzących przepiękne dekoracje.
  • Podziękowania za wspaniałą współpracę nauczycielom ze szkół z Kamionki Wielkiej i Barcic.

Zakończenie konkursu Vocabulary Master nie jest równoznaczne z zakończeniem przygody z językiem obcym w naszej szkole. W tym roku ruszył Mistrz Języków czyli Gminny Konkurs z Języka Angielskiego i Niemieckiego dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej, a uczniowie kl 8 z naszej szkoły już odnieśli pierwsze sukcesy. (więcej …. I Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego Mistrz Języków.)