Zakończone akcje Samorządu Uczniowskiego:

1.Światowy Dzień Uśmiechu(wystawa fotograficzna „Wesoła Kolorowa Szkoła” zabawne sytuacje szkolne.
Do konkursu zgłosiły się uczennice z kl. VIII: Gabriela Klimczak, Oliwia Szczygieł.
Plakat z ich zdjęciami przedstawiającymi zabawne sytuacje uczniów zdobi dolny korytarz i jest wyrazem pełnego, żartobliwego spojrzenia na siebie i na otaczający szkolną rzeczywistość. Gratulujemy dziewczynom za artystyczne ujęcia sytuacji w takich miejscach jak sala gimnastyczna, czy w kącikach rozmów. Niech ich radosne podejście do takich zwykłych zdarzeń szkolnych zawsze kojarzy się z radością, co się im w pełni udało.

2. Zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy na cel charytatywny dla naszego starszego kolegi Andrzeja, który we wrześniu uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Ma zaledwie 19 lat i trudną drogę do odzyskania zdrowia. Miał połamane kości twarzoczaszki, liczne krwiaki w głowie, obrzęk mózgu, a także złamaną rękę, obie nogi, miednicę i kręgosłup w trzech miejscach. Przeszedł już kilka poważnych operacji, dlatego potrzeba jest mu każda pomoc, a zwłaszcza finansowa, aby mógł być w miarę zacząć życie. Przedstawiciele Su zwrócili się z prośbą do uczniów i nauczycieli o wsparcie finansowe i w ciągu trzech tygodni udało im się uzbierać znaczną kwotę w wysokości 763,52 zł.
Serdecznie dziękujemy za każdą złotówkę wrzuconą do szkolnej skarbonki. W/w kwota zostanie przekazana na konto Andrzeja.

3. 6 grudnia finał kolejnej V akcji ,,Paczka dla chorych dzieci na Oddział Hematologii i Onkologii, Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu”, w którą włączyliśmy się z całą szkolną społecznością.
To już nasza trzecia mikołajowa akcja dla chorych dzieci. Uczniowie naszej szkoły zbierali najpotrzebniejsze rzeczy, które będą pakowane do specjalnych paczek adresowane dla każdego chorego dziecka, a które pisały listy do św. Mikołaja z prośbą o rzeczy, które pragnęliby otrzymać. Przypominamy, że akcję kilka lat temu rozkręciła Joanna Błaszczyk, której syn ponad rok walczył wtedy z chorobą nowotworową. Czuwając przy dziecku pani Joanna pomyślała, że chorym maluchom warto podarować trochę radości, robiąc dla nich świąteczne upominki. Postanowiła zaprosić w to przedsięwzięcie znajomych, firmy i szkoły, a tym roku to już piąta akcja. Oprócz tego czas prowadzone są także licytacje oraz sprzedaż cegiełek: koszulek, kubków z logo akcji i wielu innych przedmiotów.

Finał 5. edycji akcji Paczka na Gwiazdkę zaplanowany jest na 19 i 20 grudnia, a szczegóły tego, jak można się w nią włączyć, można znaleźć na www.paczkanagwiazdke.pl, zrzutka.pl/paczkanagwiazdke i na facebookowym profilu wydarzenia.