Konkurs recytatorski „Droga do wolności malowana słowami poezji i prozy”

Z okazji – 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła młodych patriotów” nauczyciele języka polskiego zorganizowaliśmy w naszej szkole Konkurs Recytatorski pt.„Droga do wolności malowana słowami poezji i prozy”.

Celem konkursu było przede wszystkim podkreślenie znaczenia wydarzeń sprzed 100 lat i oddanie hołdu wszystkim, którzy przez okres niewoli walczyli o wolną Polskę a także wpajanie szacunku i przywiązania do historii Polski, jej niepodległościowych tradycji, osiągnięć oraz kultury i języka. Ponadto konkurs ten przyczynił się do popularyzacji poezji i prozy niepodległościowej oraz jej twórców wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły a także pozytywnie wpłynął na rozwój uzdolnień i umiejętności recytatorskich uczniów.

Konkurs był dwuetapowy, w I etapie tzw. klasowym uczestniczyli wszyscy uczniowie, którzy przygotowali recytację wierszy związanych z okresem walki o niepodległość. W II etapie finałowym, który odbył się 2 października b.r. zaprezentowali się najlepsi recytatorzy z poszczególnych klas. Przed profesjonalnym jury wystąpiło 28 finalistów, najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klas V.

Uczestnicy wystąpili w trzech grupach wiekowych według kolejności ustalonej w drodze losowania. Wszyscy wspaniale się zaprezentowali. Recytacja wielu uczestników zachwycała oryginalną interpretacją, ekspresyjnością i dynamiką. Talent recytatorski naszych uczniów doceniło jury przyznają nagrody w poszczególnych kategoriach:

Klasy I – III szkoły podstawowej i oddział 0
I miejsce- Daniel z klasy I b
II miejsce-Ania z klasy II b
III miejsce-Martynka z klasy I a

Klasy IV – VI szkoły podstawowej
I miejsce– Bartek z klasy IV a
II miejsce-Karolina z klasy V b
III miejsce-Oliwia z klasy V a

Klasy: VII, VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum
I miejsce- Gabrysia z klasy VIII
II miejsce-Weronika z klasy III c i Iwona z klasy III a
III miejsce-Oliwia z klasy III d

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy brali udział w konkursie!