A to historia!

Dzięki wieloletniej współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniach autorskich organizowanych w ramach ogólnopolskiej akcji „Z książką na walizkach”. W tym roku spotkania z młodymi czytelnikami odbywały sie pod hasłem „A to historia”.

Dnia 13.09.2018 r. przybył do nas Kazimierz Szymeczko, autor książek dla dzieci i młodzieży. Prezentował swój dorobek literacki i opowiadał o sobie. Młodzież z klas 7 i 8 zadawała pytania, na które pisarz chętnie odpowiadał.

W piątek, tj. 14.09.2018 r. gościł u nas Paweł Wakuła, rysownik-humorysta, pisarz dla dzieci. Głównym tematem spotkania była historia Polski opisana w książkach „Odzyskana niepodległość”, „Zdarzyło się w Polsce”, „Jagiełło pod prysznicem”. Wśród uczniów klas 4a, 5a i 5b zachwyt wzbudziły rysunki, które w trakcie interesujących opowieści o bohaterach, sprawnie i z wielką łatwością, wychodziły spod ręki pisarza.

Podczas spotkań wybrano i nagrodzono prace plastyczne pt.”Ilustracja do książki”, które zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły. Dyplomy i nagrody książkowe otrzymali: uczniowie klasy 8, uczennice klasy 5b i uczeń kl. 5a. Prace dwójki uczniów zakwalifikowały się do kolejnego etapu i w ostatecznej rywalizacji na szczeblu powiatowym 1 miejsce i tytuł zwycięzcy otrzymał uczeń kl 8, a uczennica kl. 5 zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wielu sukcesów.

Opracowała: Dorota Mirek