ŚWIĘTO NASZEJ SZKOŁY

Dnia 12 czerwca nasza szkoła z dumą obchodziła uroczystość poświęconą błogosławionej Julii Rodzińskiej pod hasłem ,,Biografię naszej Patronki wyśpiewamy, miłość i cześć jej oddamy”. Organizatorkami tego wyjątkowego wydarzenia były Panie Małgorzata Homoncik i Krystyna Nosal. Swoje święto rozpoczęliśmy od mszy świętej, którą sprawował nasz ksiądz Mirosław Kurek. Wzruszająca liturgia była doskonałym wprowadzeniem do dalszych uroczystości. Następnie przeszliśmy pod budynek szkoły, gdzie delegacje z każdej klasy złożyły kwiaty i zapaliły znicze przed tablicą i pomnikiem błogosławionej Julii Rodzińskiej, oddając w ten sposób hołd naszej Patronce i wyrażając głęboki szacunek dla jej życia i dziedzictwa. Kolejnym punktem programu było wystąpienie uczniów klasy 2a, 2b i 3b, kóre przypomniało nam ważne wydarzenia z życia błogosławionej. Scenariusz przygotowała siostra Justyna. Później odbyło się wspólne śpiewanie prowadzone przez Panią Ewelinę Kleszcz. Ta część wydarzenia miała miejsce przy organistówce – domu rodzinnym naszej Patronki, co nadało uroczystości niezwykle wzniosłego i symbolicznego charakteru. Po części artystycznej, uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek, który dla całej społeczności szkolnej zasponsorował Samorząd Uczniowski. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor, wyrażając serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego dnia. Na zakończenie, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdali przygotowane przez siebie upominki w postaci dziesiątka różańca świętego – atrybutu naszej Patronki, z którym nigdy się nie rozstawała i stanowiły piękną pamiątkę naszego święta. Uwieńczeniem uroczystości było wykonanie pamiątkowego zdjęcia całej społeczności szkolnej. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Był to dzień pełen wzruszeń, jedności i wspólnoty, który na długo pozostanie w naszej pamięci!