Zajęcia rozwijające kreatywność

W naszej szkole cały czas pamiętamy o dostosowaniu metod pracy do indywidualnych potrzeb psychofizycznych naszych uczniów, by wspierać ich rozwój i uatrakcyjniać zajęcia obowiązkowe. Dlatego też piątkowe lekcje polegały na stymulacji polisensorycznej, czyli oparte były na wielozmysłowym pobudzeniu rozwoju naszych uczniów. Przy wykorzystaniu składników dostępnych w każdej kuchni, oddziaływaliśmy na zmysł wzroku, dotyku, węchu, słuchu, a nawet smaku! Chłopcy dotykali produktów o różnych konsystencjach, wąchali przyprawy i… podjadali płatki. Tworzyli własne ciasto, które następnie mieszali z naszymi dodatkami. Podczas tych zajęć, oprócz zmysłów, bardzo intensywnie usprawniali motorykę małą poprzez ugniatanie, wałkowanie i formowanie różnych kształtów. Było przy tym mnóstwo dobrej zabawy i odrobina bałaganu, ale wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni i gotowi na kolejne wyzwania!