PROJEKT MIĘDZYNARODOWY

27 listopada 2023 uczniowie klas: 4a, 6b, 7a, 7b i 8 wzięli udział w podsumowaniu międzynarodowego projektu dla Polski, Macedonii i Turcji. Dzięki otwartości pana Dyrektora na poszerzanie horyzontów naszej szkoły, koledzy i koleżanki mieli szansę uczestniczyć w warsztatach ekologicznych, jak również poznać trochę kultury Macedonii i Turcji. Ponadto, przekonali się, że nauka j. angielskiego to nie tylko gramatyka i przygotowanie do egzaminu. To również posługiwanie się “żywym” językiem, czego przykładem była współpraca merytoryczna naszej anglistki – pani Pauliny Nowakowskiej.
Podczas spotkania nie zabrakło Wójta Gminy Nawojowa dr. inż. Stanisława Kiełbasy, który powitał naszych gości i opowiedział o naszej małej ojczyźnie, patronce naszej szkoły, działaniach ekologicznych na nawojowskim terenie, a także o lokalnych przedsiębiorstwach działających na międzynarodową skalę.
Dziękujemy osobom zaangażowanym w projekt, koordynatorom – Panu Wojciechowi Ciesielkiewiczowi i Pani Karolinie Gniewek, gminnemu ekodoradcy, jak również wolontariuszom i ich opiekunom z Nawojowskiego Centrum Wolontariatu.