KOCHANA PANI EWO!

,,Nauczyciel, który potrafi wzbudzić wyższe uczucia dla jednego choćby dobrego czynu, jednego dobrego wiersza – osiąga więcej aniżeli ten, który zapełnia naszą pamięć nieskończonymi rzędami przedmiotów naturalnych, sklasyfikowanych pod względem nazwy i kształtu.”
Johann Wolfgang Goethe

Takim właśnie pedagogiem i wychowawcą była nasza kochana Pani Ewa Szewczyk- niezastąpiona i jedyna w swoim rodzaju polonistka oraz nauczycielka historii, która zdecydowała się w tym roku przejść na emeryturę.

KOCHANA PANI EWO! Pozostawiła Pani za sobą mocny ślad oddania i owocnej służby najmłodszemu pokoleniu. Ślad ten jest tym trwalszy, że naznaczony przez człowieka posiadającego w sobie ogromny ładunek ciepła, dobra, szlachetności i zaangażowania w swoją pracę, człowieka czujnego i wrażliwego na potrzeby innych, zawsze uśmiechniętego
i zarażającego swoim optymizmem. Dziękujemy za wszystko, czego Pani dokonała jako nasz przewodnik literacki, językowy i historyczny przez te wszystkie lata. Od samego początku przekazywała nam Pani nie tylko wiedzę, ale także miłość i pasję do naszego języka ojczystego. Dzięki Pani lekcje języka polskiego jak i historii stawały się czymś więcej niż tylko nauką – stawały się dla nas życiowym powołaniem i wrażliwym spostrzeganiem świata. Natomiast Pani udziałem niech się stanie satysfakcja z dobrze spełnionej misji zawodowej i wdzięczność nas – dzieci, uczniów i absolwentów, rodziców i współpracowników. Życzymy Pani dużo zdrowia, długich lat życia – spokojnych i pogodnych, ubogaconych rodzinną radością. Życzymy, aby wykorzystywała Pani wolny czas na realizację własnych planów i zamierzeń. Zaś bogactwo doświadczeń oraz Pani aktywność i pomysłowość niech nadal służą lokalnej społeczności – naszej małej ojczyźnie – Nawojowej.

Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy za wszystko DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE, UCZNIOWIE ORAZ ZESPÓŁ OBSŁUGI I ADMINISTRACJI naszej szkoły ❤