Charytatywny Turniej Tenisa Stołowego „Gramy dla Jakuba!”

W sobotę 19 listopada 2022 r. w naszej szkole odbył się Charytatywny Turniej Tenisa Stołowego „Gramy dla Jakuba” zorganizowany Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski.

W turnieju uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły oraz ze szkół podstawowych i średnich z  terenu Gminy Nawojowa, rodzice, nauczyciele, absolwenci oraz zawodnicy z Klubu „Uran Łukowica”  i innych klubów sportowych, którzy przyjechali na zaproszenie rehabilitanta Jakuba, Pana Dawida Malinowskiego. Do szkoły przybył także Jakub Tuczyński, który nie tylko dopingował graczy, ale i sam rozegrał mecz.  Zawody rozpoczęły się około godziny 9.30 i trwały do godzin południowych. Najbardziej widowiskowa i wyrównana była rywalizacja w kategorii- open – zawodowcy.

Przed  rozgrywkami odbył się profesjonalny pokaz udzielania pierwszej pomocy, który zaprezentowali studenci II roku Ratownictwa Medycznego na WNoZ w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Potem odbyły się zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy turnieju  mogli doskonalić umiejętność udzielania pierwszej pomocy pod fachowym nadzorem przyszłych ratowników medycznych.

Po kilkugodzinnych rozgrywkach wyłoniono zwycięzców, którym pamiątkowe medale i dyplomy wręczył Pan Dyrektor mgr Paweł Bodziony. Dla wszystkich uczestników zawodów SU i wolontariusze przygotowali ciasta oraz wodę mineralna, a Stowarzyszenie „Nawojowska Grupa Wsparcia” podarowało żółte podkoszulki.

Serdeczne podziękowania za zaangażowanie i hojność należą się wszystkim, którzy włączyli się do akcji i wzięli udział w sportowej rywalizacji, wspierając szczytny cel, między innymi Robertowi Słabemu z Nawojowej za wykonanie pięknych medali, które otrzymali zwycięzcy. Zebrane podczas turnieju środki przekazane zostaną na terapię botulinową dla Jakuba.