PODZIĘKOWANIA I POŻEGNANIE

I oto nadszedł dzień 31 sierpnia 2022 roku, w którym po raz ostatni przyszedłem do pracy jako nauczyciel oraz dyrektor Szkoły Podstawowej im. bł. Julii Rodzińskiej w Nawojowej ( od roku 1991).
Oczywiście bardzo dobrze pamiętam dzień 1 września 1984 r., gdy jako świeżo upieczony absolwent filologii polskiej, życzliwie i z wyrozumieniem wprowadzony przez ówczesnego dyrektora Pana Tadeusza Frączka, rozpoczynałem pracę nauczyciela języka polskiego oraz wychowawcy klasowego. To były zupełnie inne czasy, inne dzieci i inni rodzice, budynki
drzewa, również inna pogoda…
Można by, a nawet trzeba by napisać o tym książkę – tak wiele ciekawych spraw się wydarzyło od tamtego dnia. Ludzie przychodzili i odchodzili, rodzili się i umierali tak, jak to bywa w życiu.
Jednak zawsze towarzyszyła tym naturalnym zjawiskom więź bycia we wspólnocie ludzi, których łączy coś więcej niż tylko zależności służbowe i relacje społeczne.
Jestem pewien, że to właśnie jest wartością nieprzemijającą, do której będzie można zawsze nawiązywać a nawet ją rozwijać, już w innej formule – pozasłużbowej.
Dziękuję za tak wiele wspólnych lat pracy, za: życzliwość, szczerość i dobroć, których doznałem od wielu z Was.
Przekazuję szkołę w dobre ręce następcy – Pana Pawła Bodzionego, któremu życzę zdrowia
i wielu sukcesów wraz z gronem pedagogicznym!

Z wyrazami wdzięczności: Jacek Musiał